Quotes GoMahamtya

quotes

PAGE VIEWS: 4,503

 


“ଗୋମାତା । ତୁମେ କୃଶ ଶରିରଯୁକ୍ତ ବ୍ୟକ୍ତିକୁ ହୃଷ୍ଟପୃଷ୍ଟ କରିଦିଅ। ମ୍ଲାନ ବ୍ୟକ୍ତିକୁ ସୌମ୍ୟ କର । ଚରିବାକୁ ତୁମକୁ ସୁନ୍ଦର ଚାରା ମିଳିଯାଉ । ସୁନ୍ଦରା ଜଳାଶୟରେ ବିଶୁଦ୍ଦ ପାଣି ପିଇବାକୁ ମିଳିଯାଉ । ତୁମେ ଦୁଷ୍ଟ ତଥା ହିଂସ୍ରକ ପ୍ରାଣୀଙ୍କ ଘେ୍ରରେ ନ’ପଡ । ରୁଦ୍ରଦେବଙ୍କ ଶସ୍ତ୍ର ତୁମକୁ ଚତୁର୍ଦିଗରୁ ସୁରକ୍ଷା ପ୍ରଦାନ କରୁ । ”

ଗାଇ ସର୍ବଦା ଐଶ୍ୱର୍ଯ୍ୟ ଓ ଭୁତିର ମୂଳ । ଗାଇ ଦୁହିଂଲା ପରେ ଅମୃତ ଦେଇଥାଏ । ଅମୃତର ଆଧାରଭୁତା । ସାରା ସଂସାର ତା ନିକଟରେ ନତମସ୍ତକ । ସେ ମହାନ ତେଜରାଶି ତଥା ସମସ୍ତ ପ୍ରାଣୀଙ୍କର ସୁଖଦ୍ରାତ୍ରୀ ଅଟେ ।
-ମହାଭାରତ ( ଅନୁଶାସନ )

ଗାଇ ସର୍ବଦା ମୋତେ ଅବଲୋକନ କରିଥାଉ । ମୁଁ ଗାଇକୁ ସର୍ବଦା ଦେଖୁଥାଏ । ଯେତେ ଗୋରୁ ଅଛନ୍ତି ସେ ସବୁ ଆମର ହୋଇଯାଉ ଓ ଅାମେ ଗୋ ସଂପର୍କିତ ହୋଇଯାଉ । ମୋ ଆଗରେ, ମୋ ପଛରେ, ମୋ ଚାରିପାଖରେ ଗୋରୁ ରହିଥାନ୍ତୁ । ଗାଇଙ୍କ ଗୋଠରେ ମୁଂ ସର୍ବଦା ରହିଥାଏ । – ବୈଦିକ ସସ୍କୃତି

ଗାଇ ସମସ୍ତ ପ୍ରାଣୀଙ୍କ ଆଧାର ଅଟେ । ଗାଇ ହିଁ ଭୁତ ଏବଂ ଭବିଷ୍ୟତ ଅଟେ । ଗାଇ ହିଁ ସର୍ବଦା ପୁଷ୍ଟି ସ୍ଥିତି କାରଣ ତଥା ଲକ୍ଷ୍ମୀ ପ୍ରାପ୍ତିର ମୂଳାଧାର ଅଟେ । ଗାଇକୁ ଯାହା କିଛି ଦିଆଯାଏ ତା’ର ପୁଣ୍ୟପଂଳ ନି୍ରର୍ଥକ ହୁଏ ନାହିଂ । – ଉପନିଷଦ


flag Lord Jagannath


Festival in Puri

UPCOMING FESTIVAL



Weather Puri  am19-10-2019
Temperature:29°C
Mostly Sunny
Wind: 9.32km/h
South East
Humidity: 73%



    LOOKING AHEAD Puri Weather
  • 20-10-2019 [ Sun]
    Thunderstorms
    High:28°C Low:27°C
  • 21-10-2019[ Mon]
    Thunderstorms
    High:28°C Low:27°C
  • 22-10-2019[ Tue]
    Thunderstorms
    High:28°C Low:27°C
  • 23-10-2019[ Wed]
    Thunderstorms
    High:28°C Low:28°C

ଗୋପର ଷୋଳସହସ୍ର ଗୋପାଙ୍ଗନା ଓ ଗୋପାଳ ବାଳକମିଶି ଯମୁନା କୂଳରେ ରାଧା ଦାମୋଦରଙ୍କର ପୂଜା କରିଥିଲେ । #kartikamasa #jagannath… https://t.co/5VJtYXcYRw
ବାରମାସରେ ସବୁଠାରୁ ପୁଣ୍ୟମାସ ହେଉଛି କାର୍ତ୍ତିକ ମାସ । ଓଡିଶାର ଘରେ ଘରେ କାର୍ତ୍ତିକ ବ୍ରତ କରି ଏ ସଂସାରରୁ ତରି ଯାଇଛନ୍ତି ।… https://t.co/uOaJc7JnWK
ଜୟ ଜୟ ଶ୍ରୀ ଜଗନ୍ନାଥ