Quotes Gou Mahamtya

quotes

PAGE VIEWS: 4,819

 

“ଗୋମାତା । ତୁମେ କୃଶ ଶରିରଯୁକ୍ତ ବ୍ୟକ୍ତିକୁ ହୃଷ୍ଟପୃଷ୍ଟ କରିଦିଅ। ମ୍ଲାନ ବ୍ୟକ୍ତିକୁ ସୌମ୍ୟ କର । ଚରିବାକୁ ତୁମକୁ ସୁନ୍ଦର ଚାରା ମିଳିଯାଉ । ସୁନ୍ଦରା ଜଳାଶୟରେ ବିଶୁଦ୍ଦ ପାଣି ପିଇବାକୁ ମିଳିଯାଉ । ତୁମେ ଦୁଷ୍ଟ ତଥା ହିଂସ୍ରକ ପ୍ରାଣୀଙ୍କ ଘେ୍ରରେ ନ’ପଡ । ରୁଦ୍ରଦେବଙ୍କ ଶସ୍ତ୍ର ତୁମକୁ ଚତୁର୍ଦିଗରୁ ସୁରକ୍ଷା ପ୍ରଦାନ କରୁ । ”


Quotes Gou Mahamtya

ଗାଇ ସର୍ବଦା ଐଶ୍ୱର୍ଯ୍ୟ ଓ ଭୁତିର ମୂଳ । ଗାଇ ଦୁହିଂଲା ପରେ ଅମୃତ ଦେଇଥାଏ । ଅମୃତର ଆଧାରଭୁତା । ସାରା ସଂସାର ତା ନିକଟରେ ନତମସ୍ତକ । ସେ ମହାନ ତେଜରାଶି ତଥା ସମସ୍ତ ପ୍ରାଣୀଙ୍କର ସୁଖଦ୍ରାତ୍ରୀ ଅଟେ ।
-ମହାଭାରତ ( ଅନୁଶାସନ )

ଗାଇ ସର୍ବଦା ମୋତେ ଅବଲୋକନ କରିଥାଉ । ମୁଁ ଗାଇକୁ ସର୍ବଦା ଦେଖୁଥାଏ । ଯେତେ ଗୋରୁ ଅଛନ୍ତି ସେ ସବୁ ଆମର ହୋଇଯାଉ ଓ ଅାମେ ଗୋ ସଂପର୍କିତ ହୋଇଯାଉ । ମୋ ଆଗରେ, ମୋ ପଛରେ, ମୋ ଚାରିପାଖରେ ଗୋରୁ ରହିଥାନ୍ତୁ । ଗାଇଙ୍କ ଗୋଠରେ ମୁଂ ସର୍ବଦା ରହିଥାଏ । – ବୈଦିକ ସସ୍କୃତି

ଗାଇ ସମସ୍ତ ପ୍ରାଣୀଙ୍କ ଆଧାର ଅଟେ । ଗାଇ ହିଁ ଭୁତ ଏବଂ ଭବିଷ୍ୟତ ଅଟେ । ଗାଇ ହିଁ ସର୍ବଦା ପୁଷ୍ଟି ସ୍ଥିତି କାରଣ ତଥା ଲକ୍ଷ୍ମୀ ପ୍ରାପ୍ତିର ମୂଳାଧାର ଅଟେ । ଗାଇକୁ ଯାହା କିଛି ଦିଆଯାଏ ତା’ର ପୁଣ୍ୟପଂଳ ନି୍ରର୍ଥକ ହୁଏ ନାହିଂ । – ଉପନିଷଦ


flag Lord Jagannath


Festival in Puri

UPCOMING FESTIVAL



Weather Puri  22-09-2020
Temperature:29°C
Thunderstorms
Wind: 20.51km/h
South West
Humidity: 82%



    LOOKING AHEAD Puri Weather
  • 24-09-2020 [ Thu]
    Thunderstorms
    High:30°C Low:29°C
  • 25-09-2020[ Fri]
    Thunderstorms
    High:30°C Low:29°C
  • 26-09-2020[ Sat]
    Thunderstorms
    High:29°C Low:29°C
  • 27-09-2020[ Sun]
    Cloudy
    High:30°C Low:28°C

ଅର୍ଥାର୍ଥୀ ଯାନି କଷ୍ଟାନି ମୂଢୋଽୟଃ ସହତେ ଜନଃ । ଶତାଂଶେନାପି ମୋକ୍ଷାର୍ଥୀ ତାନି ଚେନ୍ମୌକ୍ଷମାପୁୟାତ୍ ।। .. ମୁର୍ଖଲୋକ ସାମାନ୍ୟ ଅର୍ଥା… https://t.co/kvdTQRE5iN
ମନ୍ଦିର ବେସର https://t.co/tqBYwKtMCI .. Jay Jay Shri Jagannath
ନମନ୍ତେ ସର୍ବଗ୍ରେ ଦେବୀ ନମସ୍ତେ ଶୁଭସୌଖ୍ୟଦେ ତ୍ରାହି ମାଁ ପଦ୍ମପତ୍ରାକ୍ଷି କାତ୍ୟାୟନୀ ନମସ୍ତୁତେ ଏବଂ ପ୍ରସାଦ୍ୟ ତାଂ ଦେବୀ ଜଗଦ୍ଧା… https://t.co/cY5lf05mqa