ଜଗନ୍ନାଥ ଗୋ ସେବା ସଂସ୍ଥାନମ୍’ ବଡ଼ଶଙ୍ଖ, ପୁରୀ

photo news

PAGE VIEWS: 831

 

ଆପଣ ଜାଣି ଖୁସି ହେବେ ଯେ, ଶ୍ରୀକ୍ଷେତ୍ର ପୁରୀରେ ‘ଶ୍ରୀଜଗନ୍ନାଥ ଗୋ ସେବା ସଂସ୍ଥାନମ୍’ ବଡ଼ଶଙ୍ଖ, ପୁରୀ ବିଗତ ଦେଢ଼ବର୍ଷ ବ୍ୟାପି ନିରାଶ୍ରିତ ଗୋ-ବଂଶର ରକ୍ଷା ଏବଂ ଚିକିତ୍ସା ଦିଗରେ କାମ କରି ଆସୁଅଛି । ଏହି ଅନୁଷ୍ଠାନରେ ଅସୁସ୍ଥ ଗୋ-ବଂଶକୁ ଏଲୋପାଥିକ, ହୋମିଓପାଥିକ୍, ଆୟୁର୍ବେଦିକ ଉପାୟ ଏବଂ ଫିଜିଓଥେରାପି ମାଧ୍ୟମରେ ଚିକିତ୍ସା କରାଯାଉଥିବାରୁ ଏହା ଏକ ଗବେଷଣା କେନ୍ଦ୍ର ହୋଇଯାଇଛି ଏବଂ ଗତ ଗୋଷ୍ଠାଷ୍ଟମୀ ଦିନ ଠାରୁ ଏହି ସଂସ୍ଥାରେ ସକ୍ରିୟ ଭାବରେ କାର୍ଯ୍ୟରତ ଥିବା ଏକ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ତି, ଦୁଇଟି ମୋଟର-ସାଇକେଲ ଆମ୍ବୁଲାନ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇଥିବା ଗୋ-ବଂଶକୁ ଆଶୁ ଚିକିତ୍ସା ଦେବା ସହ ସେବା ପ୍ରଦାନ କରିଆସୁଛି । । ମୃତ ଗୋ-ବଂଶ ସଂସ୍କାର ଅସୁବିଧାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖ୍ ଆସନ୍ତା ତା.୧୦.୦୨.୨୦୧୯ ରିଖ (ରବିବାର) ଠାରୁ ଏକ ‘ ଗୋ-ବଂଶ ସ୍ବର୍ଗ ରଥ’ ଶ୍ରୀକ୍ଷେତ୍ର ପୁରୀର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଘଟୁଥିବା ଗୋ-ବଂଶଙ୍କ ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାର ଦିଗରେ ପଦକ୍ଷେପ ନେବ । ସେହିପରି ଉକ୍ତ ଦିନ ଏହି ମଠ ପରିସରରେ ଏକ ଗୋମାତା ମନ୍ଦିର ପ୍ରତିଷ୍ଠା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଭୋର ୫ଘଟିକା ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇ ସନ୍ଧ୍ୟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚାଲିବା ସହ ସନ୍ଧ୍ୟା ୫ ଘଟିକା ସମୟରେ ଗୋ-ଆଳତୀ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରଖାଯାଇଛି ।



flag Lord Jagannath


Festival in Puri

UPCOMING FESTIVAL



Weather Puri  19-02-2020
Temperature:24°C
Clear
Wind: 9.32km/h
South
Humidity: 78%



    LOOKING AHEAD Puri Weather
  • 20-02-2020 [ Thu]
    Sunny
    High:25°C Low:24°C
  • 21-02-2020[ Fri]
    Sunny
    High:24°C Low:24°C
  • 22-02-2020[ Sat]
    Sunny
    High:24°C Low:24°C
  • 23-02-2020[ Sun]
    Sunny
    High:24°C Low:23°C

*ଅଦ୍ୟ ଫେବୃୟାରୀ ୧୯ ତାରିଖ ୨୦୨୦ମସିହା(ବୁଧବାର)* *ଫାଲଗୁନ -କୃଷ୍ଣପକ୍ଷ* *ତିଥି -ଏକାଦଶୀ ଦିବା ଘ୦୩/୦୫ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ତଦନ୍ତେ ଦ୍ବାଦଶୀ https://t.co/HrIBEXQc1G
*ଅଦ୍ୟ ଫେବୃୟାରୀ ୧୮ ତାରିଖ ୨୦୨୦ମସିହା(ମଙ୍ଗଳବାର)* *ଫାଲଗୁନ -କୃଷ୍ଣପକ୍ଷ* *ତିଥି -ଦଶମୀ ଦିବା ଘ୦୨/୫୫ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ତଦନ୍ତେ ଏକାଦଶୀ https://t.co/J6GXpEXIAd
*ଅଦ୍ୟ ଫେବୃୟାରୀ ୧୭ ତାରିଖ ୨୦୨୦ମସିହା(ସୋମବାର)* *ଫାଲଗୁନ -କୃଷ୍ଣପକ୍ଷ* *ତିଥି -ନବମୀ ଦିବା ଘ୦୩/୧୦ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ତଦନ୍ତେ ଦଶମୀ https://t.co/QJPvnDcoQx